Midsummernight's Dream

Soms kom je spontaan op een prachtig project!

 

Lambertus Concerten heeft een lange historie van educatieve activiteiten. Als ongeveer sinds onze oprichting was dit een onderdeel van onze projecten. En sinds 4 jaar is educatie een structureel onderdeel geworden van onze stichting. Meer dan ooit onderschrijven wij het belang van cultuuronderwijs op jonge leeftijd. Het vormt betere mensen en helpt bij de ontwikkeling van veel belangrijke vaardigheden.

Daarom ontwikkelen wij minimaal een groot educatieproject per seizoen en geven en geven wij jonge musici een podium en jonge toeschouwers een laagdrempelige toegang tot onze activiteiten.

Al deze projecten vergen vaak veel denkwerk en voorbereiding, maar soms komt er een idee voorbij wat zichzelf bijna uitschrijft. Zo ook met ons project Midsummernight’s Dream.

Bij het programmeren van seizoen 2024-2025 kwam een voorstel voorbij van het Butter Quartet. Vier jonge professionele musici met concerten over de hele wereld hadden een programma genaamd “Well met by moonlight” met daarin bewerkingen van Mendelssohn’s Midsummernight’s Dream voor strijkkwartet.

Een bijzonder mooi programma voor een concert, dus staan zij op 23 februari gepland in onze serie. Maar bij het lezen van de informatie kwam direct ook het idee om hier iets educatiefs mee te doen. Het verhaal van Shakespeare en de muziek van Mendelssohn spreken dusdanig tot de verbeelding, dat hier een prachtig onderwerp ligt voor een educatieproject!

Op de vraag of zij delen van het programma zouden willen spelen als onderdeel van het educatieproject reageerden zij direct enthousiast. Planning was in eerste instantie om dit muziekproject met groep 3-4 te gaan doen.

Via CultuurContact werd contact gelegd met de Silvester-Bernadetteschool in Helmond, waar 2 docenten direct enthousiast reageerden op dit idee. En toen we bij elkaar zaten om de muziekproject vorm te geven, kwamen we al heel snel tot de conclusie dat het groter kon en moest. Dit project is zo mooi, dit moeten we met de hele school gaan doen! Zo werd het idee geboren om een voorstelling te maken met theater en muziek, waarbij alle groepen van de school betrokken worden.

En wat zou nu mooier zijn voor de kinderen als ze met de hele school deze voorstelling zouden kunnen beleven in een echt theater? Contacten met Theater Speelhuis resulteerden in een participatie, waardoor wij op vrijdag 21 februari in de ochtend het theater ter beschikking krijgen voor de uitvoering. Maar hoe moeten al die kinderen naar het theater? Geen probleem, we huren bussen en vervoeren de kinderen van school naar het theater.

En zo gezegd, zo gedaan:

De groepen 1-2 krijgen danslessen en een aantal van hen zal als elf figureren. Groepen 3-4 krijgen muzieklessen over deze muziek, groep 5-6 maakt decorstukken en 7-8 gaat aan de slag met het verhaal. En de hele school studeert het Elfenlied in om mee te zingen in het theater.

Dan gaat de hele school (400 leerlingen) op 21 februari met bussen naar Theater Speelhuis voor een voorstelling. Het verhaal wordt verteld door elf Puck met behulp van enkele acteurs en het Butter Quartet vormt de muzikale omlijsting met de muziek van Mendelssohn.

Met steun van o.a het Wijkfonds Helmond en de Hettema Tervooren stichting werd dit project gefinancierd en met partijen zoals Silvester-Bernadette,  CultuurContact, Theater Speelhuis en toneelvereniging Genesius werd het vorm gegeven.

Een geweldig leuk project dat de kinderen zeker nog lang zal bij blijven! En dat is waarom we deze projecten doen!

In samenwerking met

Pabo Junior

In 1999 is Pabo-Junior opgericht, een koor voor kinderen vanaf
groep 3. Pabo-Junior is de "kweekvijver" voor ons volwassen Pabo-koor.
Tijdens de repetities werken wij onder andere aan: ademhaling, zuiverheid en presentatie. Naast zang oefenen wij ook met dans. Ons repertoire bestaat voor het grootste deel uit (kinder)popmuziek met musicalachtige invloeden.
Naast een grote rol tijdens het jaarlijkse Sinterklaasfeest in Helmond werken wij graag aan een show of aan (gezamenlijke) optredens met de Pabo-Band, het Pabo-Koor en Pabo-Teenz.

Dit zal sluiten in 0 seconden

Talentstroom Kunstkwartier

Oefenen, oefenen en nog eens oefenen en dan komt het grote moment: optreden voor een echt publiek. De talenten van Kunstkwartier Helmond hebben er hard voor gewerkt en zijn super enthousiast om hun muzikale kunsten te laten horen. Individueel en in groepsverband spelen ze bekende en minder bekende maar altijd uitdagende stukken voor u. Tegelijkertijd doen ze ervaring op: hoe houd je je zenuwen in bedwang; hoe gedraag je je op een professioneel podium; hoe reageert het publiek om je interpretatie en prestatie? Lambertus Concerten geeft deze bovengemiddelde talenten graag de kans om zich te presenteren en te bewijzen. Voor hen een fantastisch leermoment; voor u een speciale ervaring!

Het ondersteunen van deze vaardigheden, de mogelijkheid om muzikale prestaties van jonge mensen op het grote podium voor het voetlicht te brengen, het is een van SLC’s  belangrijke missies: klassieke muziek is er voor iedereen en moet breed in de samenleving vertegenwoordigd kunnen zijn. Deze middag laten jonge veelbelovende studenten zich horen en zien met verschillende instrumenten en in diverse samenstellingen. En met een uitdagend en publieksvriendelijk programma. Heel geschikt dus ook  voor scholieren van basis- en voortgezet onderwijs. Denk daarbij aan de schoolvakken muziek en CKV (Culturele en Kunstzinnige Vorming). Een speciale familiemiddag wordt het, met uitdagende klassieke muziek, gespeeld door enthousiaste, ambitieuze jonge musici.

Dit zal sluiten in 0 seconden

Bakkie Bach

Bakkie Bach oftewel de Koffiecantate van J.S. Bach is een geestige mini-opera waarin vader Slendriaan werkelijk alles probeert om zijn dochter Liesje van haar hardnekkige koffieverslaving af te krijgen. Pas als Slendriaan haar verbiedt om te trouwen tenzij ze stopt met koffiedrinken, geeft Liesje toe. Of is ze haar vader toch nog te slim af?
Bakkie Bach wordt net als zijn voorganger de Boerencantate gespeeld op allerlei bijzondere plekken: koffiehuizen, buitenplaatsen, boerderijen…

Met Klaartje van Veldhoven, Renée Bekkers Mattijs van de Woerd

Dit zal sluiten in 0 seconden

Nicolas van Poucke

Nicolas van Poucke (Baarn, 1992) begon op zesjarige leeftijd met pianospelen. Hij studeerde o.a. bij Marlies van Gent, Henk Ekkel en momenteel bij David Kuyken aan het Conservatorium van Amsterdam. Vanaf september 2011 zal hij verder studeren bij Jan Wijn. Ook genoot hij enkele lessen van Murray Perahia. Masterclasses kreeg Nicolas o.a. bij Emanuel Ax, Dmitri Bashkirov, Jean Claude van den Eynden, Pascal Devoyon, Claude Frank, Gary Graffman, Maria Joao Pires, Menahem Pressler en Robert McDonald. Meerdere zomers was Nicolas te gast bij het Young Performers Program tijdens het Music@Menlo Chamber Music Festival and Institute in California en in de zomer van 2009 studeerde hij aan de Verbier Festival Academy.

Als solist treed Nicolas op in binnen en buitenland. Hij trad op in de meeste grote zalen van Nederland, waaronder Het Concertgebouw Amsterdam, De Vereeniging Nijmegen, De Doelen Rotterdam en Vredenburg Utrecht. Ook gaf hij concerten in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Griekenland, Engeland, Amerika, Canada, Tsjechië en Bulgarije. Hij debuteerde met het JeugdOrkest Nederland o.l.v. Jurjen Hempel op 14 jarige leeftijd met Beethoven’s eerste pianoconcert. Nicolas won eerste prijzen en publieksprijzen bij het Steinway & Sons Pianoconcours 2006 en het Prinses Christina Concours. Hij kreeg een speciale prijs voor de beste interpretatie van een werk van J. S. Bach tijdens het European Union Piano Competition 2010 te Praag. Nicolas eindigte het hoogst in zijn leeftijdscategorie tijdens het YPF Nationaal Pianoconours 2010.

Dit zal sluiten in 0 seconden

InterContinental Ensemble

InterContinentel Ensemble heeft als geen ander ensemble het vermogen om "grote" werken door een klein ensemble te laten klinken als een volle bezetting.
Intercontinental Ensemble is een negenkoppig ensemble bestaande uit 4 strijkers en 5 blazers. Het jonge ensemble werd in 2012 in Amsterdam opgericht. Hun leden komen van verschillende continenten en landen zoals Mexico, Spanje, Portugal, Tsjechië, Luxemburg en Nederland.

Naast de uitvoering van origineel nonetrepertoire richt het zich op het maken en spelen van zelfgemaakte arrangementen. Hierdoor ademen zij bekende werken nieuw leven in en kunnen zij hen naar podia brengen, waar dit vooraf niet mogelijk was. In september 2018 bracht het ensemble hun debuut-cd uit bij het label TRPTK met daarop uitvoeringen van bewerkingen van grote symfonieën.

Ze concerteerden op grote Nederlandse podia zoals bv. Het Concertgebouw, Muziekgebouw aan het IJ, Schiermonnikoog Festival, maar werden ook al uitgenodigd om op te treden in o.a. Mexico, België en Italië.

Tevens werkt het ensemble graag samen met andere musici en componisten. Zo werkten ze al samen met o.a. meesterpianist én componist Severin von Eckardstein, Wim Henderickx, Ekaterina Levental, Marieke Vos, Bianca Bongers en Gabriel Lubell.

Dit zal sluiten in 0 seconden

Butcha Trio

Mario Ruska (klarinet), Orestis Sioropolous (piano), Lidwien Kuijper (cello)

Dit zal sluiten in 0 seconden